Ofensywna ofensywa KK Polonii Bytom poprowadziła ją do piątego zwycięstwa w sezonie. To był popis gry gospodarzy.

„Poloniści” prowadzili w tym meczu od szesnastej do ostatniej sekundy. Poza jednym malutkim fragmentem w pierwszej kwarcie, gdy po wejściu na boisko Marcelinho Huertasa Krzysztofa Banysia, goście zanotowali serię 7-0, która pozwoliła stopnieć przewadze bytomian do 2 „oczek”. Do tego momentu podopieczni Mariusza Bacika koncertowo spisywali się w defensywie – dając sobie rzucić pierwsze punkty dopiero w czwartej minucie gry. Bezczelnie szczelna obrona.

107 punktów to najlepszy wynik Polonii od sezonu 15/16 i 113 „oczek” rzuconych AZS-owi Częstochowie w pierwszej rundzie playoffów. W ataku gospodarzy funkcjonował karton schematów, gra do środka (56 pkt. z pomalowanego) i na zewnątrz (13/29 za 3). Norbert Kujon szalał zza łuku (6 celnych trójek), Wojciech Szpyrka wypłacał kolejne punkty rollując do kosza i kręcąc obroty w izolacjach (wyrównany rekord kariery – 24 pkt.). Krzysztof Kurdubski zanotował okazałe double double (13 pkt. 13 zb.), Kuba Szmidt zagrał świetny mecz (5 pkt. 6 as. 2 prze.), a młodzi juniorzy z ławki zrobili furorę, wnosząc mnóstwo energii (przy prawie 40 punktowym prowadzeniu tak nurkować po piłkę jak Michał Zapert – tak się zdobywa szacunek). Każdy z dwunastu zawodników gospodarzy dołożył jakąś cegłę, cegiełkę, zaprawę, cement czy nadproża zespolone.

Koszykarze SSK Rzeszów próbowali nawiązać kontakt z bytomianami, jednak w miarę upływu minut różnica się tylko pogłębiała. W grze zespołu z rzeszowczyzny wybijały się próby zaskakiwania rywali za pośrednictwem pull up jumperów ze średniego dystansu, jednak zawodziła skuteczność. I wobec tak znakomicie dysponowanej Polonii, grającej zespołowo i z polotem, musieli pozostać bezradni.

Nie zawiodła także drużyna UKS-u MOSM Bytom U18, która nader pewnie pokonała drużynę Pogoni Ruda Śląska 91:50. Punkty dla bytomian zdobywali: M. Zapert 25, K. Jagoda 14, F. Wadowski 12, J. Wesołowski 11, P. Haberek 10, P. Środa 9, A . Miller 6, K. Świtała 4, M. Trzcionka 0.

KK Polonia Bytom – SSK Rzeszów 107:72 (24:19, 31:20, 29:22, 23:11)

Polonia: W. Szpyrka 24, N. Kujon 18, K. Kurdubski 13, T. Wróbel 11, M. Moralewicz 11, J. Pawlak 10, A. Bączyński 8, M. Zapert 5, K. Szmidt 5, M. Kępa 0, S. Harnot 0.

SSK: W. Rycerz 18, K. Banyś 15, J. Szubart 12, Sz. Skop 7, M. Szalka 6, K. Strzępek 6, Sz. Woźnik 5, M. Osikowicz 3, A. Brud 0, J. Krupa 0, M. Rudek 0, D. Kijowski 0.