foto. Laura Kwaśniewska

Rundę rewanżową KK Polonia Bytom rozpocznie od spotkania derbowego z Pogonią Ruda Śląska. Rywale w ostatnim czasie tryskają formą.

Po rozczarowującym starcie sezonu i sześciu kolejnych porażkach, tryby w drużynie Bogusława Mola w końcu zaskoczyły. Pogoń zwyciężyła w w 6 z siedmiu ostatnich spotkań i to z nie byle kim. Na swoim rozkładzie mają m. in. być może najlepszą drużynę w całej lidze – AZS AGH Kraków (w dziewiątej kolejce) oraz inny zespół z czołówki tabeli, Zagłębie Sosnowiec (przed tygodniem).

Mecze z udziałem ekipy z Rudy Śląskiej obfitują w tuziny emocji. Pogoń ma w obecnych rozgrywkach już za sobą dwie dogrywki, a w aż siedmiu spotkaniach wynik zamykał się w granicach 6 punktów dla jednej bądź drugiej drużyny.  Tendencja ta swe narodziny miała w hali „Na Skarpie”, gdy „Poloniści” tryumfowali wówczas 69:66, będąc zmuszeni bronić rzutów na dogrywkę (pamiętny switch Krzysztofa Kurdubskiego na Mateuszu Pawliku).

Najlepiej punktującym koszykarzem drużyny jest Aleksander Maślanka, który rozgrywa swój carrer season– 16,4 pkt., 8,8 zb., 64% za 2. Cała pierwsza piątka stanowi bardzo wyrównany kolektyw i tylko Paweł Mol nie rzuca średnio podwójnej zdobyczy (9,4 pkt., ale za to 4,4 as.).

W ubiegłym sezonie po dramatycznym boju z dogrywką, nie udało się zdobyć hali w Rudzie Śląskiej. Obyśmy tym razem doczekali się innego rozwiązania.

KS Pogoń Ruda Śląska vs. KK Polonia Bytom, sobota 16.12 godz. 17

 

Adam Bochenek

 

 

Wróć


Facebook