foto. Laura Kwaśniewska

W ostatnim meczu w 2017 roku KK Polonia Bytom podejmie w hali „Na Skarpie” AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Katowiczanie, jak co roku, należą do ścisłej czołówki ligi.

Pierwszy mecz pomiędzy obiema ekipami padł łupem podopiecznych Mirosława Stawowskiego, którzy wygrali wówczas 74:63. W obecnym sezonie tryumfowali jeszcze dziesięciokrotnie i bilansem 11-2 usadowili się na zapleczu miejsca lidera.

Znakomity sezon rozgrywa Mariusz Piotrkowski, który wykręca career high 19, 5 pkt., 9 zb. W obu kategoriach, a także pod względem skuteczności za 2 znajduje się w TOP15 całej ligi. W ostatniej kolejce załomocił Zagłębiu Sosnowiec double double z innego wymiaru – 39 pkt., 15 zb., jednocześnie pudłując tylko trzy rzuty. Kuba Pawlak wraz z Norbertem Kujonem będą mieli ręce pełne roboty po bronionej stronie parkietu.

Po przerwie spowodowanej karą za trzy faule techniczne w sezonie, do składu Polonii powraca Krzysztof Kurdubski, którego zdecydowanie zabrakło w Rudzie Śląskiej. Center bytomian zagra w piątek przeciw swojemu poprzedniemu pracodawcy.

Zapraszamy na ostatni mecz 2017 roku w hali „Na Skarpie”! Poczujmy magię

KK Polonia Bytom vs. AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, piątek 22.12, godz. 18

 

Adam Bochenek

Wróć


Facebook