foto. Laura Kwaśniewska

W 17. kolejce sezonu 17/18 do Bytomia zawita bardzo silny zespół MCKiS-u Jaworzno – trzecia siła grupy C.

Zespół z Jaworzna to największa ofensywna gwardia całej II ligi. Rzucają średnio co mecz, najlepsze w stawce 55 drużyn, 88,1 pkt. Większe wrażenie robi jednak wskaźnik ich efektywności ofensywnej. W przeliczeniu na 100 posiadań jaworznianie zdobywają znakomite wręcz 119,39 pkt. Dla porównania, najlepsza drużyna z Krakowa, będąca jednocześnie najlepszą drużyną ligi, jest w tym względzie gorsza aż o 14 punktów – 105,39 per 100 posiadań. Wszystko bierze się z bajecznej skuteczności MCKiS-u. 52,5% skuteczności z gry (1. miejsce w lidze), w tym te niesamowite 39,3% za 3 (2. miejsce). Kamaaan, dajcie spokój.

Z czego to się bierze? Mając w składzie takich podkoszowych ciemiężycieli, jak Maciej Maj czy Emil Podkowiński, a priori uwaga przeciwnika skupia się na obronie „pomalowanego”. Stąd zespołowi z Jaworzno często przytrafiają się „otwarte”, a nawet „szeroko otwarte” pozycje z dystansu.

Trener Przemysław Biliński gra głęboką rotacją. Aż 11 zawodników spędza na parkiecie średnio powyżej 10 minut, w tym żaden nie przebywa w ogniu rywalizacji powyżej minut trzydziestu.

„Poloniści” po trzech kolejnych porażkach, poszukają ukojenia w sobotnim pojedynku. Znalezienie go w ramionach rywalizacji z MCKiS-em, do łatwych, mało wymagających i gładkich jak pięta po trzech rundach z pumeksem, należeć nie będzie. Na koniec jednak przytoczmy bardziej optymistyczną statystykę: bilans bytomian w meczach u siebie: 7-1, bilans drużyny z Jaworzna na wyjazdach: 4-3.

Halo „Na Skarpie” nadciągają emocje!

KK Polonia Bytom vs. MCKiS Jaworzno 13.01.2018, godz. 18

 

 

 

Wróć


Facebook