foto. Laura Kwaśniewska

Sezon wkracza z wolna w ostatnie kręgi rywalizacji. Pierwszym rywalem Polonistów w fazie play off jest MKKS Rybnik.

W rundzie zasadniczej Polonia dwukrotnie rozprawiała się z rywalami, będąc lepszą łącznie aż o 43 punkty. Zwycięstwa bytomian były przekonujące i czwarte kwarty w znacznym wymiarze przeznaczone były na ogrywanie młodzieży. Dodatkowo Poloniści wspaniale wyglądali  w dzieleniu się piłką (45 asyst w dwóch spotkaniach).

Rybniczanie dopiero na finiszu sezonu regularnego przegrali piątą lokatę, notując smutne trzy porażki w ostatnich czterech spotkaniach. I zamiast pojedynku z Jaworznem, z którym w sezonie byli 1-1, czeka ich rywalizacja z wywołującą zapewne cierpki smak Polonią. Przed lutowym spotkaniem obu drużyn wspominaliśmy już kapitalną postawę podopiecznych Łukasza Szymika na deskach (śr. 41,6 zb). Dalej są groźni w tym elemencie, a bryluje zwłaszcza rezerwowy Big Man – Tomasz Czajkowski, ze wskaźnikiem 14,9 zb. PER 36 minut.

Utyka na jedną nogę za to ofensywa drużyny z Rybnika. MKKS jest jedną z czterech drużyn w grupie C, która w fazie zasadniczej nie przekroczyła 1600 zdobytych punktów. Runda posezonowa to jednak inny wymiar świata jako całości. Win or go Home.

Rozpoczynamy wielki taniec z fazą play off.

KK Polonia Bytom – MKKS Rybnik, sobota 11.03. godz. 18, Hala „Na Skarpie”

 

Adam Bochenek

Wróć


Facebook