foto. Laura Kwaśniewska

Rozpoczynamy najgorętszą część sezonu! W sobotę startuje faza playoff II ligi. W rundzie pierwszej zmierzymy się z AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Rywale to ścisła czołówka nie tyle naszej grupy, co całej drugoligowej społeczności. W części zasadniczej osiągnęli trzeci bilans bez podziału na kategorie topograficzne. Dodatkowo pewną przewagę psychologiczną mogą dawać podopiecznym Mirosława Stawowskiego dwa tryumfy nad bytomianami w rundzie zasadniczej. Ale szczerze i bez ogródek, jakie to ma znaczenie? Playoff to bajka dla dużych dzieci, z oddzielnym kodeksem postępowania. Liczniki z pierwszej części sezonu właśnie zostały wyzerowane.

Siłą ekipy z Katowic jest doświadczenie i niezawodzący liderzy. Mariusz Piotrkowski z Karolem Leszczyńskim rozgrywają swoje najlepsze sezony w karierze. Unicestwienie ich dokonań to zadanie dla defensywy Polonii jako całości. Pomoc, pomoc, pomoc. W zespole panuje pozytywne napięcie i radość wyczekiwania nadchodzącej przyszłości. To rywale muszą sprostać roli faworyta.

A my już dziś zapraszamy na spotkanie nr 2 tej serii – Hala „Na Skarpie”, poniedziałek 26 marca, godzina 18.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice vs. KK Polonia Bytom 17.03.2018, godz. 18

 

Adam Bochenek

Wróć


Facebook