REGULAMIN ROZGRYWEK II LIGI KOSZYKÓWKI

KOMUNIKAT WYDZIAŁU ROZGRYWEK nr 02a/2016/2017 dot. system i terminarz rozgrywek 2 Ligi Mężczyzn
Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz podaje system rozgrywek 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2016/2017.

1. W rozgrywkach biorą udział:
Grupa A
KK Gryf (Goleniów) – Gryf Goleniów
Sportowa Politechnika (Gdańsk) – Politechnika Gdańska
Trefl Sopot SA – Trefl II Sopot
GKK Arka SA (Gdynia) – Asseco II Gdynia
KS Jedynka (Pelplin) – Decka Pelplin
SMS PZKosz Władysławowo
AZS UMK (Toruń) – AZS UMK PBDI Toruń
Domino Inowrocław – Domino Inowrocław
TKM (Włocławek) – TKM Włocławek
OŚ AZS w Poznaniu – AZS Politechnika Poznań
Basket Suchy Las – Biofarm Basket Suchy Las
KS Tarnovia Basket (Tarnowo Podgórne) – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne
MKK Gniezno – Sklep Polski MKK Gniezno
Grupa B
KKS Tur Basket (Bielsk Podlaski) – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski
PKK Żubry (Białystok) – Żubry Leo-Sped Białystok
OKK Sokół (Ostrów Mazowiecka) – Sokół Ostrów Mazowiecka
KS Shmoolky (Warszawa) – KS Shmoolky Warszawa
Fundacja Nasza Warszawa – KK Warszawa
ZKS Stal (Stalowa Wola) – ZKS Stal Stalowa Wola
KU AZS UMCS (Lublin) – AZS UMCS Lublin
MKS Start SA Lublin – TBV Start II Lublin
ŁKS KM (Łódź) – ŁKS AZS UŁ SG Łódź
KS Księżak (Łowicz) – KS Księżak Łowicz
KKS Pro-Basket Kutno SA – KKS Pro Basket Kutno
KU AZS UJK (Kielce) – KU AZS UJK Kielce
KU AZS PŚk (Kielce) – AZS PŚk Galeria Echo Kielce
KS Rosa-Sport (Radom) – KS Rosa-Sport Radom
Grupa C
Zagłębie Sosnowiec Basket Sp. z o.o. – Zagłębie Sosnowiec
MCKiS w Jaworznie – MCKiS Termo-Rex Jaworzno
UKS Alba (Chorzów) – Alba Chorzów
KKS Mickiewicz Katowice – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
KU AZS PC (Częstochowa) – AZS Politechnika Częstochowa
KK Polonia (Bytom) – KK Polonia Bytom
KS Pogoń Ruda Śląska – KS Pogoń Ruda Śląska
KŚ AZS PŚ (Gliwice) – KŚ AZS Gliwice
MKKS Rybnik
MKS Dąbrowa Górnicza SA – MKS II Dąbrowa Górnicza
TS Wisła (Kraków) – TS Wisła Kraków
R8 Basket Kraków Sp. z o.o. – R8 Basket AZS Politechnika Kraków
UKS Gimbasket 2 (Przemyśl) – AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl
AZS KU PO (Opole) – Weegree AZS Politechnika Opolska
Grupa D
MKS Sokół (Międzychód) – MKS Sokół Marbo Międzychód
RKKS Rawia Rawicz – RKKS Rawia Rawag Rawicz
KS Stal (Ostrów Wielkopolski) – KS Stal Ostrów Wielkopolski
KKS Kalisz Sp. z o.o. – KKS Energa Drogbruk Kalisz
BC Obra (Kościan) – BC Obra Kościan
WKK SA (Wrocław) – WKK Wrocław
KS Sudety Jelenia Góra – KS Sudety Jelenia Góra
Śląsk Wrocław Basketball SA (Wrocław) – WKS Śląsk Wrocław
Górnik Wałbrzych 2010 – Górnik Trans.eu Wałbrzych
SKF KKK Maximus (Kąty Wrocławskie) – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie
UKS Gimbasket (Wrocław) - Röben Gimbasket Wrocław
MKS (Otmuchów) – MKS Otmuchów
Grono SSA (Zielona Góra) – Muszkieterowie Nowa Sól

2. System rozgrywek
W rozgrywkach biorą udział 54 drużyny w 4 grupach. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off. Drużyny,
które zajmą miejsca 9-11 w grupie A i D oraz miejsca 9-12 w grupie B i C, kończą rywalizację w sezonie i
zajmują miejsca 33-46 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
Drużyny, które zajmą miejsca 12-13 w grupie A i D oraz miejsca 13-14 w grupie B i C, będą uczestniczyć
w Etapie 2 - play-out.

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej
wg zasad podanych poniżej.

II runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - D4/D5
para 2: B1/B8 - A4/A5
para 3: C1/C8 - B4/B5
para 4: D1/D8 - C4/C5
para 5: A2/A7 - B3/B6
para 6: B2/B7 - C3/C6
para 7: C2/C7 - D3/D6
para 8: D2/D7 - A3/A6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności
ustalonej wg zasad podanych poniżej.

III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 6
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 7
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 8
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 5
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności
ustalonej wg zasad podanych poniżej.

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują
prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce)

V runda – finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn

ETAP 2 – PLAY-OUT
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach A12-A13, B13-B14, C13-C14, D12-D13
Zwycięzcy zajmują miejsca 47-50 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
Pokonani zajmują miejsca 51-54 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej i tracą prawo gry
w 2 Lidze Mężczyzn.
UWAGA! O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności
końcowej po odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1
3. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
4. Większa licz

ETAP 2 - PLAY-OFF

I runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 11 marca (sobota)
Mecz 2 – 18 marca (sobota)
Mecz 3 – 22 marca (środa)

II runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 25 marca (sobota)
Mecz 2 – 1 kwietnia (sobota)
Mecz 3 – 5 kwietnia (środa)

III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 8 kwietnia (sobota)
Mecz 2 – 22 kwietnia (sobota)
Mecz 3 – 26 kwietnia (środa)

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 29 kwietnia (sobota)
Mecz 2 – 6 maja (sobota)
Mecz 3 – 10 maja (środa)

V runda – finał - mecz i rewanż
Mecz 1 – 13 maja (sobota)
Mecz 2 – 20 maja (sobota)
V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 13 maja (sobota)
Mecz 2 – 20 maja (sobota)
Mecz 3 – 27 maja (sobota)

ETAP 2 - O UTRZYMANIE
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 11 marca (sobota)
Mecz 2 – 18 marca (sobota)
Mecz 3 – 25 marca (sobota)


Facebook
Twitter